• Procurement Agencies – Education Market

South Dakota Schools

CountySchools
BrownAberdeen School District 06-1
SullyAgar-Blunt-Onida School District 58-3
UnionAlcester-Hudson School District 61-1
BennettAmerica Horse School
Charles MixAndes Central School District 11-1
KingsburyArlington School District 38-1
DouglasArmour School District 21-1
Bon HommeAvon School District 04-1
MinnehahaBaltic School District 49-1
ButteBelle Fourche School District 09-1
BennettBennett County School District 03-1
UnionBeresford School District 61-2
GrantBig Stone City School District 25-1
PerkinsBison School District 52-1
MeadeBlack Hills Special Services Cooperative
Bon HommeBon Homme School District 04-2
EdmundsBowdle School District 22-1
MinnehahaBrandon Valley School District 49-2
McCookBridgewater School District 43-6
MccookBridgewater-Emery 30-3 School District
MarshallBritton-Hecla School District 45-4
BrookingsBrookings School District 05-1
GregoryBurke School District 26-2
MccookCanistota School District 43-1
LincolnCanton School District 41-1
MinerCarthage School District 48-2
HamlinCastlewood School District 28-1
TurnerCenterville School District 60-1
BruleChamberlain School District 07-1
LakeChester Area School District 39-1
DeweyCheyenne-Eagle Butte School
ClarkClark School District 12-2
MoodyColman-Egan School District 50-5
TrippColome Consolidated 59-3 School District
SpinkConde School District 56-1
DouglasCorsica School District 21-2
JacksonCrazy Horse School
HydeCrow Creek Reservation High School
BuffaloCrow Creek Sioux Tribal Elementary School
CusterCuster School District 16-1
UnionDakota Valley School District 61-8
KingsburyDe Smet School District 38-2
MinnehahaDell Rapids School District 49-3
BrookingsDeubrook Area School District 05-6
DeuelDeuel School District 19-4
SpinkDoland School District 56-2
PenningtonDouglas School District 51-1
ZiebachDupree School District 64-2
ZiebachEagle Butte School District 20-1
BrookingsEast Central Multi-District Vocational School
MinnehahaEast Dakota Educational Cooperative
Fall RiverEdgemont School District 23-1
EdmundsEdmunds Central School District 22-5
CusterElk Mountain School District 16-2
UnionElk Point-Jefferson School District 61-7
BrookingsElkton School District 05-3
DayEnemy Swim Day School
HamlinEstelline School District 28-2
DavisonEthan School District 17-1
McphersonEureka School District 44-1
MeadeFaith School District 46-2
FaulkFaulkton Area Schools 24-4
MoodyFlandreau Indian Boarding School
MoodyFlandreau School District 50-3
CodingtonFlorence School District 14-1
BrownFrederick Area School District 06-2
HutchinsonFreeman School District 33-1
MinnehahaGarretson School District 49-4
YanktonGayville-Volin School District 63-1
PotterGettysburg School District 53-1
GrantGrant-Deuel School District 25-3
GregoryGregory School District 26-4
BrownGroton Area School District 06-6
HaakonHaakon School District 27-1
HamlinHamlin School District 28-3
HansonHanson School District 30-1
HardingHarding County School District 31-1
LincolnHarrisburg School District 41-2
CodingtonHenry School District 14-2
CampbellHerreid School District 10-1
HydeHighmore-Harrold 34-2 School District
PenningtonHill City School District 51-2
SpinkHitchcock Tulare School District 56-6
Fall RiverHot Springs School District 23-2
PotterHoven School District 53-2
MinerHoward School District 48-3
BrownHub Area Multi-District
TurnerHurley School District 60-2
BeadleHuron School District 02-2
EdmundsIpswich Public School District 22-6
TurnerIrene - Wakonda School District 13-3
KingsburyIroquois School District 02-3
DeweyIsabel School District 20-2
JonesJones County School District 37-3
JacksonKadoka Area School District 35-2
BruleKimball School District 07-2
CodingtonLake Area Multi-District Vocational
KingsburyLake Preston School District 38-3
MarshallLangford Area 45-5 School District
LawrenceLead-Deadwood School District 40-1
PerkinsLemmon School District 52-4
LincolnLennox School District 41-4
McphersonLeola School District 44-2
ShannonLittle Wound School
ShannonLoneman Day School
LymanLower Brule Day School
LymanLyman School District 42-1
LakeMadison Central School District 39-2
TurnerMarion School District 60-3
Charles MixMarty Indian School
MccookMccook Central School District 43-7
CorsonMcintosh School District 15-1
CorsonMclaughlin School District 15-2
MeadeMeade School District 46-1
HutchinsonMenno School District 33-2
GrantMilbank School District 25-4
HandMiller 29-4 School District
DavisonMitchell School District 17-2
WalworthMobridge-Pollock 62-6 School District
MccookMontrose School District 43-2
DavisonMount Vernon School District 17-3
HamlinNe Education Services Cooperative
PenningtonNew Underwood School District 51-3
ButteNewell School District 09-2
DeweyNorthwest Area Schools Ed Cooperative
SpinkNorthwestern Area School District 56-7
Fall RiverOelrichs School District 23-3
LakeOldham - Ramona School District 39-5
TurnerParker School District 60-4
HutchinsonParkston School District 33-3
HughesPierre Indian Learning Center
HughesPierre School District 32-2
ShannonPine Ridge School
AuroraPlankinton School District 01-1
Charles MixPlatte - Geddes School District 11-5
ShannonPorcupine Day School
PenningtonRapid City Area School District 51-4
SpinkRedfield School District 56-4
CorsonRock Creek Grant School
RobertsRosholt School District 54-4
DayRoslyn School District 18-2
LakeRutland School District 39-4
SanbornSanborn Central School District 55-5
MinnehahaSchool District School for the Deaf
Bon HommeScotland School District 04-3
BrownSd School For The Blind & Visually Impaired
WalworthSelby Area School District 62-5
ShannonShannon County School District 65-1
MinnehahaSioux Falls School District 49-5
BrookingsSioux Valley School District 05-5
RobertsSisseton School District 54-2
BensonSitting Bull School
CorsonSmee School District 15-3
GregorySouth Central 26-5 School District
UnionSoutheast Area Cooperative School District
LawrenceSpearfish School District 40-2
ToddSt. Francis Indian School
StanleyStanley County School District 57-1
AuroraStickney School District 01-2
RobertsSummit School District 54-6
MeadeTakini School
LincolnTea Area School District 41-5
DeweyTimber Lake School District 20-3
RobertsTiospa Zina Tribal School
DeweyTiospaye Topa School
ToddTodd County School District 66-1
MinnehahaTri-Valley School District 49-6
HutchinsonTripp-Delmont School District 33-5
ClayVermillion School District 13-1
TurnerViborg School District 60-5
Charles MixWagner Community School District 11-4
PenningtonWall School District 51-5
BrownWarner School District 06-5
CodingtonWatertown School District 14-4
DayWaubay School District 18-3
CodingtonWaverly School District 14-5
DayWebster Area 18-5 School District
JerauldWessington Springs School District 36-2
MinnehahaWest Central School District 49-7
AuroraWhite Lake School District 01-3
MelletteWhite River School District 47-1
ClarkWillow Lake School District 12-3
RobertsWilmot School District 54-7
TrippWinner School District 59-2
BeadleWolsey Wessington School District 02-6
MelletteWood School District 47-2
SanbornWoonsocket School District 55-4
ShannonWounded Knee District School
YanktonYankton School District 63-3